м. Черкаси, вул. 30-річчя Перемоги, 5

Поради по догляду

12.06.2020

Якщо ви хочете щоб ваш диван прослужив довго і не втратив свій товарний вигляд, то вам слід навчитися правильно доглядати за його оббивним матеріалом. Щоб проводити догляд за тканинами диванів, потрібно знати як загальні правила їх обслуговування, так і правила, які відносяться до того чи іншого виду тканини.

Загальні правила догляду за оббивним матеріалом.
1. Щоб зберегти зовнішній вигляд меблів, перетягнутих будь-яким видом тканини, радять регулярно чистити їх оббивку щіткою для меблів з м’яким волосом або ж за допомогою пилососа, застосовуючи спеціальний режим для чищення тканини та меблів.
2. Видаляти плями і невеликі забруднення найкраще відразу, керуючись порадами по догляду за конкретним типом тканини. Не зайвим буде отримати консультацію про це в салоні, де були куплені меблі.
3. Протирати плями, забруднення необхідно по лінії, від краю до центру. Не слід замивати забруднену ділянку “морем” води, так як на тканині можуть залишитися розводи.
4. Перед тим як застосовувати будь-який засіб для чищення, випробуйте його на непримітній ділянці тканини і дайте йому повністю висохнути.
5. Засоби, які виводять плями, не слід втирати в тканину.
6. Якщо чохли на дивані знімні, то вам краще всього користуватися послугами хімчистки.
7. Якщо можливість прання передбачена виробником, то навіть у цьому разі, не застосовуйте відбілюючі засоби.
8. Ви повинні знати, що, як правило, всі тканини, використовувані для перетяжки диванів, болісно реагують на функцію віджимання і сушки під відкритими променями сонця.

Догляд за диваном з тканиною з шиніла.
В основному для шинілових тканин рекомендують використовувати суху чистку. Її достатньо здійснювати 1 раз на тиждень, пилососом з м’якою щіткою.
Плями від чаю, кетчупу і шоколаду слід видаляти миючими засобами, в основі яких вода.
Серйозніші плями – від губної помади, жиру, кулькової ручки, можна видалити за сприянням 6% аміачного розчину і води. Але ні в якому разі не користуйтеся миючими речовинами, що містять потужні хімікати з розчинниками, на основі нафтопродуктів. Також не слід терти засохлі плями, щоб не ушкодилася текстура дивана.
Шиніл, який можна прати в пральній машині, перуть в режимі до 40°С і ополіскують в холодній воді. При наявності, в чохлах, блискавок, потрібно закрити кожну, щоб матеріал не зіпсувався під час прання. Режим віджиму повинен бути короткий. Вручну вичавлювати і використовувати відбілювач не можна.
Прасування не вимагає.

Догляд за диваном з тканиною з флока.
Будь яке забруднення потрібно видаляти водою.
Меблі з флока не люблять чистку засобами, які містять спирт, через те що спирт має властивість розчиняти клейовий склад, який утримує ворс. Там де ворс пожмаканий, спробуйте волого-теплову обробку, для цього застосовується праска з функцією відпарювання, відстань від поверхні повинно бути не менше 10 см. Ворс можна відновити за допомогою м’якої щітки.

Дивани з тканиною з тефлону.
Щоб видалити пляму потрібно акуратно потерти брудне місце вологою ганчірочкою.
Після, промокнути вологе місце бавовняною тканиною, яка добре вбирає воду. Чистка тефлону не терпить відбілювачів і розчинників з вмістом спирту. При видаленні плям не використовуйте відпарювання і не тріть засохлі плями, а також злиплий ворс.
Відновлювати можна сухий ворс, піднімаючи його м’якою щіткою або губкою. Сильні забруднення слід протерти губкою з пральним порошком, в якому не міститься відбілювача, а потім видалити всі залишки з поверхні бавовняною тканиною, змоченою в воді.

Дивани, перетягнуті натуральною шкірою.
Агресивні речовини – оліфу, засоби для виведення плям, меблевий лак, чистящі розчинники, аміачні, абразивні очисники або будь-які інші хімічні розчинники, застосовувати не можна.
При появі плям на шкірі необхідно злегка протерти його ватним шматочком. Якщо пляма не видаляється, спробуйте, змоченою ваткою, протерти цей бруд круговими рухами. Якщо бруд все одно не зник, хоч це і буває дуже рідко, спробуйте застосувати натуральне мило. Промокніть ватку в суміші води і мила. Потім круговими рухами потріть пляму і висушіть мокру ділянку сухою м’якою ганчіркою.
Намагайтеся уникнути зайвого тертя. Дорогу шкіру тримайте на відстані до 30см від джерела тепла. Не забувайте регулярно протирати пил м’якою вологою ганчіркою. Для сушіння шкіри ніколи не використовуйте фен.

Дивани з тканиною з велюру.
Щоб видалити плями з велюру, не тріть його сильно, тому що можна ненароком вирвати ворс.

Дивани з тканиною з жаккарди.
Безворсову гладку тканину жаккарди заборонено прати. При систематичному догляді за диваном, перетягнутим цією тканиною, можна порадити тільки сухе чищення, із застосуванням щітки або пилососа, але без застосування води.

Якщо дотримуватись цих порад, то Вам вдасться досить довго обходитись без серйозного ремонту оббивки дивана і зберігати його первісний вигляд.